Отговор: И двата варианта на изписване са правилни, тъй като формите са дублетни. Официалният правописен речник (2012 г.) посочва като препоръчителен по-краткия вариант шейсет.
Отговор: Правилният вариант е осемдесет и една хиляди триста и два лева, тъй като съставката една от съставното числително име осемдесет и една хиляди триста и два се съгласува с думата хѝляда, която е от женски род, а не с думата лев.
[...]
Правилно е да се членува първата част на съставното числително име и съществителното име да е в бройна форма: петдесетте и един теста. След числителни бройни имена съществителните от мъжки род, завършващи на съгласна, приемат бройна форма.
Официален правописен речник (2012), т. 19.2.1 и 19.2.3.
Отговор: Правилният вариант е петдесет и две хиляди теста, тъй като втората съставка – две, от съставното числително име петдесет идве се съгласува с думата хѝляда, която е от женски род, а не с думата тест.
[...]
Отговор: Правилно е да се пише с е: петнайсети. Към числителното бройно име петнайсет се прибавя окончанието -и, за да се образува числителното редно петнайсети, например петнайсети турнир, петнайсети ред.
Отговор: Правилно е да се напише LII национална олимпиада. Римските цифри се употребяват само за означаване на числителни редни, затова не е необходимо след тях да се пишат късо тире и букви от думата.
Отговор: Правилно е да се произнася двайсетте и един души, затова изписването 21-те души не е подходящо. Необходимо е при членуване да се изпише изцяло с думи: двайсетте и един души.[...]